piątek, 4 grudnia 2015

SPOSÓB NA WEEKEND: 24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek http://wirtualnywydawca.pl/wp-content/uploads/2015/11/wtdk-ulotkaA6-213x300.jpg
Znacie to uczucie, gdy nie macie co robić w weekend, a w sumie Coś byście z chęcią porobili? Nerw Słowa wychodzi Wam naprzeciw ze swoją propozycją: wybrać się na 24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek we Wrocławskim Centrum Kongresowym!

Wrocławskie Targi Dobrych Książek odbywają się co roku, przyciągając do siebie zarówno najsławniejsze, jak i te nieco mniej znane, nazwiska i wydawnictwa. Oprócz stoisk, na których nabyć można (albo tylko pooglądać, zależy, czy jest się studentem, czy już nie) książki z około 140 (!) wydawnictw, w ramach imprezy wziąć udział można także w wielu prelekcjach, wykładach, dyskusjach i zabawach (ostatni punkt szczególnie polecany jest dla najmłodszych czytelników;-)). 

Z osobistych wrażeń powiem (bo oczywiście na Targach zjawiłam się już w czwartek o godzinie 12), że naprawdę warto się wybrać. Po stoiskach (a nie wszystkie były jeszcze wystawione) chodziłam przez około dwie godziny, praktycznie przy każdym zatrzymując się, przeglądając książki, dotykając ich, a także rozmawiając - wcale nierzadko - z ich autorami (panie Zbigniewie, obiecałam, że przeczytam, więc niedługo recenzja pojawi się na blogu, proszę się nie martwić). 

A dla tych Czytelników, którzy chcą na chwilę odpocząć od literek (choć nie wiem, czy jest to możliwe, gdy wokół nas znajdzie się tyle pięknych książek) Organizatorzy i Wystawcy przygotowali również inne rozmaitości. I wcale nie o kawę, herbatę i jedzonko mi tu chodzi (choć te, rzecz jasna, również się znajdą), ale o takie gadżety, jak zakładki do książek, pocztówki (tak, wzbogaciłam swoją kolekcję o dziewięć sztuk z przedwojennymi, klimatycznymi zdjęciami, co kosztowało mnie zawrotną sumę 9 złotych), papeteria i wiele innych. Jeżeli dobrze poszukamy, znaleźć możemy również stoisko z papierem czerpanym (miniaturowe dzieła sztuki na ścianę, szczególnie atrakcyjne dla pasjonatów wszelkiej roślinności), a także to należące do Wrocławia - Europejskiej Stolicy Kultury 2016, na którym można m.in. zapisać się do wolontariatu na czas imprezy.

Naprawdę, warto w ten weekend zejść z kanapy. Obiecuję, że nie pożałujecie!

Szczegółowe informacje:

24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek, 3-6 grudnia 2015. Wrocławskie Centrum Kongresowe (Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1).

Godziny otwarcia:
3.12. (czwartek) 12:00-18:00
4.12. (piątek) 10:00-19:00
5.12. (sobota) 10:00-19:00
6.12. (niedziela) 10:00-16:00

Szczegółowy program na www.wpdk.pl

Wstęp jest bezpłatny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz